Fotografování TFP

Co to vlastně je to TFP:

 

Time For Prints (doslova čas za fotografie) s různými kombinacemi Time/Trade/Test For Prints/Portfolio, popřípadě s koncovkou CD, často zkracované na TFP resp. TFPCD či TFP/CD nebo i Time For Pictures fotky, v tomto termínu není upraveno záznamové medium. Fotky v případě Time For Picture se mohou předat v různých elektronických podobách, je to termín, který se používá v mnoha komunitách pojednávajících o fotografování.

Termíny Time/Trade For Prints/Portfolio by se daly přibližně přeložit jako čas/právo obchodu (výměnou) za zvětšeniny/portfolio (snímků). Případné „CD“ na konci zkratky pouze znamená, že toto portfolio bude předáno ve zdigitalizované podobě na kompaktním disku (Compact disk, CD).

 

Co TFP obnáší?

Jde v podstatě o dohodu mezi modelem a fotografem, která se týká fotografování a způsobu naložení se vzniklými fotografiemi. Fotograf obvykle nabídne bez nároku na honorář modelu sérii nejlépe zdařilých fotografií. Model jako protislužbu většinou fotografovi poskytne licenci pro použití pořízených fotografií a udělí fotografovi dohodnutý model release.

Co to znamená u mě?

Jednoduše mě kontaktujete, dohodneme se na termínu a způsobu focení. Podepíšeme smlouvu o tom jak může každá strana nakládat s fotografiemi. Já nafotím fotografie a po krátké době a pár úprav Vám zašlu (vytisknu, nahraji na CD – vše dle domluvy) výběr fotografií v nejlepší možné kvalitě.

Místa focení:

Zejména okres Litoměřice (Lovosice, Štětí, Roudnice nad Labem), dále okolí Ústí nad Labem

Vzor smlouvy naleznete na tomto odkaze: http://www.merlinof.cz/tfpsmlouva.pdf

Citace použité v tomto článku jsou z Wikipedie

 

Facebook komentáře

komentářů